Quantcast
Channel: Forum - BOKSER.ORG - Wszystkie działy
Viewing all 2001 articles
Browse latest View live

Evander Holyfield vs John Ruiz (2000-08-12)

$
0
0
Evander Holyfield vs John Ruiz

[Obrazek: holyfieldruiz_666x4_445822a.jpg]

Data: 2000-08-12
Miejsce walki: Paris Las Vegas, Las Vegas, Nevada, USA
Stawka walki: World Boxing Association HW
Sędzia ringowy: Richard Steele
Sędzia punktowy 1: Fernando Viso 116-112 (Holyfield)
Sędzia punktowy 2: Dave Moretti 114-113 (Holyfield)
Sędzia punktowy 3: Duane Ford 114-113 (Holyfield)
Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=51H7desNI9Y

O walce:

Holyfield vs Ruiz
1.9-10
2.9-10
3.10-9
4.9-10
5.9-10
6.9-10
7.9-10
8.9-10
9.9-10
10.10-9
11.9-10
12.10-9
---
111-117

Jak dla mnie nawet remis w tej walce byłby nadużyciem. Ruiz ograł nieaktywnego Holyfielda. O dziwo taki stary wyga jak Evander nie potrafił znaleźć recepty na proste środki Ruiza (lewy prosty i kombinację lewy-prawy, które często dochodziły do celu). Pierwszą połowę walki Holyfield przespał, w drugiej był już ciut aktywniejszy, ale ciągle oddawał inicjatywę Ruizowi.

Włodarczyk vs Sosnowski - czy ciemny lud to kupi?

$
0
0
Pomysł pojedynku pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Albertem Sosnowskim nabiera realnych kształtów. Wyznaczono już nawet na 22.02.2014 prowizoryczną datę tej walki. Czy rzeczywiście tego rodzaju starcie może zostać przyjęte z zainteresowaniem przez polskich kibiców boksu? Widowisko bokserskie sprzedaje się dobrze, kiedy po pierwsze: wynik walki jest niewiadomą, po drugie: walka zapowiada się jako widowiskowa. Jak to się przedstawia odnośnie pojedynku Diablo z Dragonem?

Wynik konfrontacji jest z góry przesądzony na korzyść Włodarczyka, który w swej poprzedniej walce z Czachkijewem zaprezentował życiową formę. Sosnowski natomiast jest bokserem schyłkowym i rozbitym . Po ciężkim nokaucie z rąk Dimitrenki tak naprawdę nigdy nie doszedł do siebie, co potwierdziły jego kolejne występy. Ten ostatni, przeciwko Martinowi Roganowi zakończył się kompromitacją, kiedy kompletnie nie wyczuwający dystansu Albert wyleciał za liny po własnym zamachu.

Sosnowskiemu należą się słowa uznania za ambicję, waleczność i pracowitość, cechy dzięki którym osiągnął w boksie całkiem sporo. Ale, powiedzmy sobie szczerze, talentu do tego sportu to on nigdy nie miał za wiele. Jest przy tym jednym z najmniej widowiskowych bokserów. Każda jego walka to męczarnia. Męczy się Albert, męczy się jego przeciwnik i męczą się widzowie. A że i Diablo do artystów ringu się nie zalicza, to z góry można przewidzieć, że w ich pojedynku będzie więcej szarpaniny i przepychanek, niż boksu.

Andrzej Wasilewski od lat ma otwartą opcję pojedynku Krzysztofa Włodarczyka za Mateuszem Masternakiem. Taka walka w Polsce to byłby prawdziwy hit, na którym wręcz nie sposób nie zarobić poważnej kasy. Jednak pan Wasilewski zawsze demonstrował pogardę w stosunku do polskich kibiców boksu. Nigdy nie przygotował dla nich prawdziwej bokserskiej uczty i teraz też nie ma takiego zamiaru. Kolejny raz próbuje ich za to nakarmić nieświeżym pasztetem, uważając, że dla takiej hołoty to potrawa w sam raz. Mam nadzieję, że się przeliczy.

Zapraszam na http://www.bokserzy.cba.pl

Isaac Dogboe oficjalnie zawodowcem!

$
0
0
[Obrazek: Isaac+Dogboe+Olympics+Day+1+Boxing+OOW06UWvqQul.jpg]
30 Sierpnia w Szwajcarii na ringu zadebiutował 18 letni olimpijczyk z Ghany, Isaac Dogboe. Na Olimpiadzie przegrał co prawda w pierwszej rundzie z późniejszym brązowym medalistą, ale decyzja była dość wątpliwa(ja widziałem w nim zwycięzcę) i niezależnie od wyniku jako najmłodszy, 17 letni wtedy, uczestnik zaprezentował się bardzo dobrze.
Jako zawodowca pod Swoje skrzydła wziął go znany Irlandzki manager, Gary Hyde(pracują z nim między innymi Guillermo Rigondeaux i Chris Van Heerden) i kariera mieszkającego w Londynie Isaaca w pierwszych latach najpewniej prowadzona będzie na wyspach. Kategoria w którą celuje to super kogucia, chociaż należy się spodziewać, że jako młody, wciąż dorastający sportowiec, przeskoczy kategorię lub dwie w górę zanim zacznie walczyć w poważnych walkach.
Raczej nie śledzę boksu amatorskiego, ale Dogboe wpadł mi w oko i jestem dość podekscytowany perspektywą śledzenia jego postępów na zawodowstwie. Mam nadzieję od narodzin oglądać przyszłą gwiazdę z Ghany, następce Agbeko, a może nawet Quarteya, czy Nelsona?
Tutaj krótkie nagrania z treningu i rozgrzewki przed walką
http://www.youtube.com/watch?v=1lATkwcVfRc
http://www.youtube.com/watch?v=Hrsbp4qczow
Tutaj link do debiutanckiej walki nagranej przez Hyde, ale jeszcze się nie załadował...
http://www.youtube.com/watch?v=FGvOs7JX8...youtu.be&a

W co się ubrać?

$
0
0
Co sądzicie o tym nowym trendzie na hipsterów, czyli najlepiej z wszystko lumpa, rozmiar za ciasne spodnie oraz bluzki po dziadku. Oczywiście jeszcze wielkie binokle żeby dopełnić rezultatu. Wydaje mi się, że to kolejna idiotyczna, chwilowa moda dla "wielkich artystów", mnóstwo przykładów na szpilkuj(kropka)pl. Sorry jeżeli kogoś uraziłam, ale proszę was chłopcy nie idźcie tą ścieżką i ubierajcie sie jak na facetów przystało, czyli fajnie. To w co się ubierzemy nie świadczy o artyzmie. Hipsterzy w większości to pseudo modnisie chcący się usilnie wszystko olewać i być poza wszystkim regułami. To moje zdanie. Trzymajcie się

Tommy Morrison

$
0
0
Kilka dni temu umarł jeden z najlepszych białych zawodników wagi ciężkiej w historii. Tommy Morrison, znanym wielu z roli w piątej części Rocky'ego Balboy, w której wcielił się w młodego gniewnego Tommy'ego Gunna zmarł w wieku 44 lat. Zasłynął z potężnego lewego haka, który opanował praktycznie do perfekcji. Osobiście nie widziałem żadnej jego walki poza skrótami na YT, ale zauważyłem jedno... stylem bardzo przypominał Mike Tysona. Miał podobną dynamikę i te haki. Oczywiście są to jedyne podobieństwa, nie ma co się oszukiwać Morrison nigdy nie był na poziomie Tysona. Mimo wszystko zasługuje na ogromny szacunek. Przygotowałem krótki film w stylu ''Rocky'ego'' z podkładem dobrze wszystkim znanej piosenki z czwartej części o tytule ''No Easy Way Out''. Nie rozumiem dlaczego temat jego śmierci nie został poruszony na forum? a może po prostu go przeoczyłem. Tymczasem zapraszam Was do oglądania!


Łukasz Janik vs Ola Afolabi

$
0
0
"Podczas konferencji prasowej promującej pojedynek Gołowkin-Stevens, 33-letni Brytyjczyk mieszkający na stałe Los Angeles ogłosił, że wystąpi na undercardzie i jego rywalem istotnie będzie Łukasz.

Walka Afolabi-Janik została zakontraktowana na 12 rund, a w jej stawce znajdzie się wakujący pas mistrza świata federacji IBO w wadze junior ciężkiej. Dla Oli będzie to powrót po porażce w trzeciej batalii z Marco Huckiem. Janik w ostatnim występie pokonał twardego Łukasza Rusiewicza." - bokser.org

[Obrazek: 155mz4bgrrik.jpg]

No to mamy oficjalne potwierdzenie ostatnich plotek. Jak uważacie, Łukasz ma szanse na wygraną?

Perez - Abdusałamow

$
0
0
2 listopada na undercardzie Gołowkina zmierzą się mieszkający w Irlandii Kubańczyk Mike Perez oraz Dagestańczyk Magomed Adbusałamow. Jest to walka o tyle nietypowa, że przeciwstawia się sobie dwóch bokserów "na dorobku", którzy już coś tam znaczą w światowym boksie, ale wciąż budują swoją pozycję. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że rekordy prospektów są hodowane na bumach, kelnerach i dziadkach, a tu proszę - miła niespodzianka. Co popchnęło management tych bokserów do takiego ryzyka? Wszak przy ostrożnym prowadzeniu mogliby zarówno Kubańczyka jak i muslima doholować do titleshota. A może na którymś z nich postawiono już krzyżyk?

Ekstraklasa bokserska

$
0
0
Postanowiłem wyróżnić najlepszych pięściarzy na świecie. Podobnie jak w niemieckim magazynie piłkarskim „Kicker” chodzi o notę 1 (w skali 1-6, gdzie 1 to klasa światowa). Czyli na myśli mam bokserów z absolutnego topu, którzy dzisiaj nadają ton tej dyscyplinie, posiadają wybitne umiejętności, pasy najważniejszych federacji, ale także nazwiska znane nie tylko fanom pięściarstwa.

Ekstraklasa w szermierce na pięści:

Anselmo Moreno, Nonito Donaire, Guillermo Rigondeaux, Adrien Broner, Danny Garcia, Lucas Matthyse, Floyd Mayweather Jr., Juan Manuel Marquez, Timothy Bradley, Manny Pacquiao, Miguel Cotto, Saul Alvarez, Sergio Martinez, Giennadij Gołowkin, Andre Ward, Władimir Kliczko, Witalij Kliczko, David Haye.

Z kilkoma nazwiskami miałem problem. Umieścić czy nie umieścić? Proszę o uwagi, korekty itp.

Zapraszam do dyskusji.

Adamek - Głazkow

$
0
0
A więc nasz dzielny Góral zmierzy się w najbliższym pojedynku ze swoim ostatnim sparringpartnerem. Przypomnijmy, że w tym roku Głazkow dostał od sędziów niezasłużony remis z Malikiem Scottem, a potem znokautował jakiegoś anonima spoza Top100. Głazkow jest w miarę znanym bokserem, ale jak się on ma do zapowiedzi "wielkiej walki jesienią" sprzed kilku miesięcy?

Freestyle Football

P4P - Niemcy

$
0
0
[Obrazek: flaga-niemcy_172s9.jpg]
Postanowiłem otworzyć wątek, ponieważ dość mocno interesuję się boksem niemieckim zarówno amatorskim jak i zawodowym. Kraj, który wydał tak znakomitych bokserów jak Max Schmeling, Sven Ottke czy Henry Maske w chwili obecnej przeżywa duży kryzys przede wszystkim jeśli chodzi o boks amatorski. Ostatnią wielką postacią w tej odmianie boksu był Jack Culcay, mistrz świata w wadze półśredniej z Mediolanu. Z ostatnich dwóch igrzysk olimpijskich niemieccy pięściarze wracali bez medalu. Zarówno do Pekinu jak i Londynu wysyłali jedynie 4 bokserów. Boks zawodowy w Niemczech opiera się przede wszystkim na zawodnikach urodzonych poza granicami kraju. Kiedyś był to Dariusz Michalczewski, obecnie są to Arthur Abraham, Robert Stieglitz czy Marco Huck. Bracia Kliczko mimo braku niemieckich paszportów są tam bardzo popularni, uczestniczą w wielu akcjach społecznych i nakręcają koniunkturę na pięściarstwo. Niemieckie grupy promotorskie należą do najsilniejszych w Europie, a i w Stanach wielu się z nimi liczy. Rozpoczął Klaus-Peter Kohl tworząc grupę Universum Box-Promotion, której głównymi gwiazdami byli Michalczewski, Maske i Kliczkowie. To on nauczył Niemców kibicowania zawodnikom z innych krajów. Na przeciwległym biegunie był Wilfried Sauerland, niegdyś przedstawiciel Coca-Coli na Afrykę. W jego stajni boksowały takie gwiazdy jak Sven Ottke czy Axel Schulze. W tej chwili Universum nie istnieje, a grupę Sauerland Event prowadzi już syn Wilfrieda - Kalle. Nie oznacza to jednak, że są oni monopolistami na niemieckim rynku. Bardzo silna jest firma braci Kliczków - K2 Promotions zarządzana przez Bernda Boente i Toma Loefflera. Oprócz dominatorów wagi ciężkiej promuje ona również mistrza świata WBA w wadze średniej, boksującego obecnie w USA Giennadija Gołowkina oraz czołowego pięściarza wagi cruiser Olę Afolabiego. Swojej niszy na rynku szuka też Ahmet Oner ze swoją "Areną". Zasłynął on przede wszystkim promowaniem kubańskich uciekinierów Yuriorkisa Gamboy oraz Odlaniera Solisa. Obydwaj nie walczą już w Niemczech, a przyszłość grupy Onera nie jest znana. Niemieckie stacje telewizyjne są tym co napędza boks zawodowy w Niemczech. Telewizja ARD na każdą galę grupy Sauerland Event przeznacza kilka milionów Euro. Bracia Kliczko są pokazywani przez dostępny także w Polsce RTL. Na tę chwilę trzech bokserów niemieckich może się pochwalić tytułami mistrzów świata. Są to: Marco Huck oraz Yoan Pablo Hernandez w wadze junior cieżkiej, odpowiednio WBO i IBF, a także Robert Stieglitz, aktualny mistrz świata wagi super średniej federacji WBO. Po dość długim wstępie prezentuję mój ranking 10 najlepszych pięściarzy zza Odry:

1. ROBERT STIEGLITZ ( 45 (26KO) - 3 (2KO) - 0 ), waga super średnia
[Obrazek: robert-stieglitz.jpg]
Szybkość, praca nóg oraz bardzo dobra technika to główne atuty Stieglitza. Jako jeden z niewielu pięściarzy grupy Sauerlanda nie jest trenowany przez Ulliego Wegnera, jego szkoleniowcem jest trener młodego pokolenia Dirk Dzemski. Przez lata był to bokser niedoceniany. W cieniu Abrahama, Sturma czy nawet Sartisona. Wszystko zmieniło się 22 sierpnia 2009 roku, kiedy to tak porozbijał Węgra Karoly'ego Balzsaya, że ten musiał się poddać. Stieglitz został mistrzem świata WBO w wadze super średniej. Po 6 skutecznych obronach Robert stracił pas na rzecz silnego jak tur, ale trochę już porozbijanego Arthura Abrahama. W rewanżu jednak zawodnik o ormiańskich korzeniach nie miał już nic do powiedzenia i po 20 minutach było po wszystkim. Następna obrona tytułu czeka Stieglitza 19 października. Rywalem będzie Nigeryjczyk Isaac Ekpo.

2. MARCO HUCK ( 36(25KO) - 2(1KO) - 1 ), waga junior ciężka
[Obrazek: box_a_huck11_576.jpg]
Syn bośniackich imigrantów, urodzony jako Muemer Hukić jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych niemieckich pięściarzy naszych czasów. Dyskusyjne decyzje sędziów, wyzywanie braci Kliczków i Davida Haye'a, to wszystko sprawia, że o Hucku w Niemczech mówi się dużo, niekoniecznie dobrze. Stylowo Huck jest ekstremalnym sluggerem. Obrona nie jest jego mocną stroną, jednak w ofensywie jest on bardzo niebezpieczny, z obu rąk. Złośliwi ( w tym ja Tongue ) nazywają go cepiarzem. Szansę boksowania o tytuł mistrzowski otrzymał już w wieku 23 lat. Przeciwnikiem był dobry znajomy Tomka Adamka i Krzysia Włodarczyka Steve "USS" Cunningham. Młody zaczął bardzo agresywnie i kilka ciosów doszło do głowy Amerykanina, lecz z każdą następną rundą zaczynała się uwidaczniać przewaga techniczna i szybkościowa Cunninghama, który w ostatniej rundzie skończył pojedynek. Później dzięki zdobyciu mistrzostwa Europy Huck dostał kolejną walkę o pas, tym razem stawką walki z Victorem Ramirezem był tytuł mistrzowski w wersji WBO. Huck wypunktował oponenta i do dziś nie oddał pasa. Ma on również za sobą jedną bardzo ciekawą walkę mistrzowską w królewskiej kategorii. 25 lutego ubiegłego roku w Stuttgarcie razem z Saszą Powietkinem zafundowali widzom wieczór mocnych ciosów, zakończony minimalnym zwycięstwem Rosjanina. Niedługo Huck będzie bronił tytułu po raz drugi z Firatem Arslanem. Pierwsza ich walka zapisała się jako jeden z największych wałów ostatnich czasów.

3. FELIX STURM ( 38(17KO) - 3(1KO) - 2 ), waga średnia
[Obrazek: felix-sturm-flagge-514.jpg]
Olimpijczyk i były mistrz Europy amatorów bokserskiemu światu objawił się 5 czerwca 2004 roku w Las Vegas. Rywalem był najlepszy pięściarz tamtych czasów bez podziału na kategorie wagowe - Oscar de la Hoya. Walka była bardzo wyrównana, nawet z lekką przewagą Niemca, który osiągnął niebywałą skuteczność ciosów - 43 % przy tylko 24 Złotego Chłopca. Według komentatorów HBO wygrana należała się Niemcowi, ostatecznie jednak cała trójka sędziów punktowała 115-113 dla de la Hoyi. Po walce promotor Sturma Klaus Peter Kohl złożył oficjalny protest to komisji stanu Nevada. Bezskutecznie. Postawa jego podopiecznego nie przeszła jednak bez echa. 2 lata później Sturm doczekał się w końcu tytułu mistrz świata w kategorii średniej. Pokonując na punkty w Hamburgu Nowozelandczyka Massoe zdobył czarno-złoty pas federacji WBA. Nie licząc wpadki z Javierem Castillejo Sturm przez 6 lat skutecznie bronił tytułu. Po rozwiązaniu umowy z Universum został promotorem sam dla siebie, tworząc Sturm Boxing-Promotion. Ostatnio nie wiedzie mu się dobrze. Stracił pas na rzecz Australijczyka Daniela Geale'a oraz poniósł dotkliwą porażkę z Samem Solimanem.

4. YOAN PABLO HERNANDEZ ( 26(13KO) - 1(1KO) - 0 ), waga junior ciężka
[Obrazek: hernandezyoanpablo.jpg]
Swego czasu był na Kubie jednym z najbardziej uzdolnionych zawodników wagi półciężkiej. W 2004 roku po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach postanowił nie wracać do kraju i rozpoczął życie od zera w Niemczech, a konkretniej w Halle an der Saale. Hernandez bazuje na świetnym wyszkoleniu technicznym i wyczuciu dystansu. Ma też czym przyłożyć. W przeciwieństwie do swoich rodaków: Solisa, Gamboi, Rigondeaux czy Lary Hernandez jest dość mało mobilny. Jego największym skalpem są dwa zwycięstwa ze Stevem Cunninghamem. W każdym z tych starć Amerykanin padał na deski. Nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości zmierzy się z Pawłem Kołodziejem.

5. ARTHUR ABRAHAM ( 37(28KO) - 4(1KO) - 0 ), waga super średnia
[Obrazek: arthur-abraham.jpg]
Zdecydowanie najbardziej utytułowany niemiecki bokser naszych czasów. W latach 2005-2008 panował na tronie IBF w wadze średniej. Wielu mówiło, że Abraham jest przereklamowany. Nie można było odmówić mu jednak dwóch rzeczy: serca do walki i dewastującego uderzenia. Jego walka z Edisonem Mirandą, kiedy to Niemiec mimo złamanej szczęki wygrał jest dla Niemców tym czym dla nas dwie walki Adamka z Briggsem. Zmierzch kariery Abrahama zaczął się wraz z przejściem do wyższej kategorii i turnieju super six telewizji Showtime oraz Sauerland Event. Zaczęło się obiecująco, bo od efektownego nokautu nad Jermainem Taylorem, potem jednak przyszły porażki: najpierw dyskusyjna dyskwalifikacja w walce z Andre Dirrellem, wyraźna przegrana na punkty z rąk Carla Frocha, a następnie Andre Warda. Kiedy wydawało się, że koniec kariery Króla Artura jest bardzo bliski niespodziewanie dobrze wypadł na tle Roberta Stieglitza i zabrał mu pas WBO w wadze super średniej. W rewanżu Abraham był już jednak bez szans.

6. FIRAT ARSLAN ( 33(21KO) - 6(2KO) - 2 ), waga junior ciężka
[Obrazek: 155398158_8.jpg]
Jeśli ktoś mnie pyta o najbardziej ekstremalnego swarmera w obecnym boksie, to odpowiadam: Firat Arslan. Mimo 42 lat i wielu bardzo mocnych ciosów przyjętych na twarz potomek tureckich imigrantów cały czas jest liczącą się siłą w wadze cruiser. Wydawało się, że po 2 kolejnych porażkach przed czasem, najpierw z Guillermo Jonesem, a następnie ze Stevem Hereliusem zakończy karierę. Ten jednak się nie poddał i po trzech zwycięstwach nad słabszymi rywalami dostał propozycję walki z Aleksandrem Aleksiejewem o mistrzostwo Europy. Walka była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem. Arslan otrzymał mimo tego status pretendenta do tronu WBO, na którym zasiadał dumnie Marco Huck. Walka odbyła się w Halle 3 listopada 2012 roku. Ku zaskoczeniu wszystkich widzów to Arslan był suwerenem w tamtej walce. Huck momentami był bezradny wobec nieustannie nacierającego rywala. Sędziowie jednak zdecydowali, że pas pozostanie w rękach Marco, co zostało skwitowane gwizdami, przez miejscową publikę. W przyszłym tygodniu rewanż.

7. JUERGEN BRAEHMER ( 40(31KO) - 2(0KO) - 0 ), waga półciężka
[Obrazek: 1359910709EduardGutknecht_JuergenBraehmer.jpg]
Jedyny stuprocentowy Niemiec w moim zestawieniu. Polscy kibice kojarzą go przede wszystkim z walki z Aleksym Kuziemskim, która zakończyła się zwycięstwem Braehmera w 11. rundzie. Po rozpadnięciu się grupy Universum związał się z Sauerland Event. Silny fizycznie, nieustępliwy i nieźle wyszkolony Braehmer jest zagrożeniem dla każdego półciężkiego w Europie poza Sergiejem Kowaliowem. Jest aktualnym posiadaczem pasa EBU, który zdobył pokonując Eduarda Gutknechta. Ostatnio zanotował efektowne zwycięstwo ciosem na wątrobę nad Tonym Averlantem.

8. JACK CULCAY ( 14(10KO) - 1(0KO) - 0 ), waga półśrednia
[Obrazek: 8277315062_0b79c1312f_z.jpg]
Kiedy przechodził na zawodowstwo w glorii mistrza świata amatorów wielu niemieckich kibiców widziało w nim przyszłego dominatora wagi półśredniej. Grupa Wilfrieda Sauerlanda zainwestowała w niego spore pieniądze. Cały plan uczynienia z Culcaya mistrza świata wzięło w łeb 27 kwietnia poprzedniego roku na gali w Hamburgu poległ w starciu z przeciętnym Argentyńczykiem Guido Nicolasem Pitto. Tego samego wieczoru porażki ponieśli także Dustin Dirks oraz Dominik Britsch. Mimo niepowodzenia Culcay jest jednym z najlepiej wyszkolonych pięściarzy w Niemczech. Brakuje mu jednak zimnej krwi i doświadczenia.

9. KARO MURAT ( 25(15KO) - 1(1KO) - 1 ), waga półciężka
[Obrazek: Karo-Murat.jpg]
Karo Murat już niedługo stanie przed swoją życiową szansą. 26 października stanie naprzeciw żywej legendy pięściarstwa, niemal 50-letniego Bernarda Hopkinsa. Będzie się starał odebrać mu pas mistrza świata wagi półciężkiej federacji IBF. Dotychczas Murat na zawodowych ringach zanotował jedną porażkę, przez nokaut z Nathanem Cleverlym. Cieniem na jego rekordzie kładą się także dwie walki z Gabrielem Campillo. Jedna zakończyła się zwycięstwem Niemca, druga remisem. W opinii wielu fachowców i kibiców w obydwu walkach to Hiszpan był lepszy. Mocne strony Murata to nieustanna presja oraz niezłe ciosy sierpowe.

10. ERKAN TEPER ( 11(7KO) - 0 - 0 ), waga ciężka
[Obrazek: sampiyon-boksor-erkan-teper-yeniden-ring...9684_o.jpg]
Po efektownym znokautowaniu doświadczonego Michaela Sprotta śmiało mogę stwierdzić, że Teper to najlepszy bokser wagi ciężkiej za Odrą. Jest dość prymitywny technicznie, ale niesamowicie silny fizycznie oraz dysponuje mocnym ciosem. Ma 32 lata, ale w jego zasięgu wydaje się pas EBU czy nawet w niedalekiej przyszłości jakiś titleshot. Ostatnio w niemieckich mediach pojawił się temat jego potencjalnej walki z Manuelem Charrem.

W kolejce: Edmund Gerber, Christian Hammer, Dennis Ronert, Timo Schwarzkopf, Dawid Graf, Manuel Charr, Dominik Britsch, Dustin Dirks, Henry Weber, Juergen Doberstein, Eduard Gutknecht, Robert Woge.

Ricky Burns vs Raymundo Beltran (07.09.2013)

$
0
0
Na poczatek - ta walka to bezapelacyjnie jeden z wiekszych wałów tego roku!! Beltran tą walke wygrał zdecydowanie - jaki remis?! What's going on here?!

[Obrazek: box_g_beltran_burns_b1_576.jpg]

Data: 2013-09-07
Miejsce walki: Glasgow, Szkocja
Stawka walki: World Boxing Organization Lightweight
Sędzia ringowy: Phil Edwards
Sędzia punktowy 1: Carlos Ortiz Jr 115-112 (Burns)
Sędzia punktowy 2: Richard James Davies 114-114
Sędzia punktowy 3: Duane Ford 113-115 (Beltran)
Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?feature=pla...1zE#t=1639

1. Runda 10-9
2. Runda 10-9
3. Runda 9-10
4. Runda 9-10
5. Runda 9-10
6. Runda 10-9
7. Runda 9-10
8. Runda 8-10
9. Runda 9-10
10. Runda 9-10
11. Runda 9-10
12. Runda 9-10

110:117

Zacznijmy od tego - sedzia ringowy chyba zapomnial, ze moze odejmowac punkty za nadmierne klinczowanie itp. Wedlug mnie w co najmniej 2-och rundach powinny zostac odjete punkty Burnsowi za taka postawe.

Przez wiekszosc walki Beltran robil z Burnsem co chcial. Nie wiem dlaczego Edward Durda twierdzil, ze caly czas walka jest wyrownana, i po walce twierdzil, ze bedzie remis. Kazdy kto ta walke widzial, mial 100% pewnosc, ze wygra Beltran i tak powinno sie stac - podczas oglaszania werdyktu, gdy okazalo sie ze bedzie niejednoglosny juz wiedzialem ,ze bedzie jakis przekręt. No i niestety stalo sie - w momencie gdy uslyszalem na koniec 114-114 zwątpiłem. Poprzez takie walki dalej utwierdzam sie w przekonaniu, ze prawdziwy boks skonczyl sie kilka dobrych lat temu ...

Bernard Hopkins - Ronlad Wright (21.07.2007)

$
0
0
Bernard Hopkins - Ronald Wright
[Obrazek: bernard_hopkins_vs_ronald_wright_poster.jpg]

2007.07.21
Miejsce walki:Mandalay Bay Resort & Casino, Las Vegas, Nevada, USA
Stawka walki: Brak
Sędzia ringowy:Robert Byrd
Sędzia punktowy 1:Glen Hamada 116-112
Sędzia punktowy 2:Dave Moretti 117-111
Sędzia punktowy 3:Glenn Trowdridge 117-111
Link do nagrania: http://www.youtube.com/watch?v=FFijUGLhggc

Bernard Hopkins - Ronald Wright

Runda 1: 10-9
Runda 2: 9-10
Runda 3: 10-9
Runda 4: 9-10
Runda 5: 10-9
Runda 6: 10-9
Runda 7: 10-9
Runda 8: 10-9
Runda 9: 9-10
Runda 10: 10-9
Runda 11: 10-9
Runda 12: 10-9

117-111 Bernad Hopkins


Walka dosyć trudna dla oka więc punktowanie jej wymaga naprawdę bystrego oka. Werdykt u wielu ekspertów zdawał się być kontrowersyjny chóć moja punktacja tego nie pokazuje. Punktowałem tę walke dosyć dawno bo jakoś na początku tego roku. Każda ze stoczonych rund tych obu panów mogła iśc w obie strony bo nikt z nich nie był w stanie do końca zarysować swojej wyraźnej przewagi.
Zachęcam do punktowania i podzielenia sie ze mną swoją opinią Wink

GTA 5

$
0
0
Już za tydzień premiera tej gry. Szkoda, że tylko na XBOXA i PS3. Wciąż nie ma żadnego oficjalnego stanowiska Rockstaru czy będzie GTA 5 wydane PC. Nie wiem, macie jakieś info, a może ktoś jest pracownikiem Rockstaru i zna plany tej firmy (Tongue) i może powiedzieć mi czy doczekam piątki na PC? Bardzo na to liczę, ale mam wrażenie, że nic nie zmierza w pomyślnym dla mnie kierunku.
Jestem wielkim fanem tej gry, bo cała seria jest naprawdę wspaniała i takie odpuszczenie PC przez Rockstar byłoby po prostu świństwem: )

Działy forum

$
0
0
Zauważyłem pewne zamieszanie z działami "Nadchodzące pojedynki(gale)" i "aktualności". Chodzi o to, że o nadchodzących pojedynkach piszemy głównie w "Aktualnościach", a nie "W nadchodzących pojedynkach". Myślę, że coś z tym trzeba zrobić. Dział "Aktualności" powinien być przeznaczony do komentowania wszelkich wydarzeń ze świata boksu nie będących jednak zaplanowanymi walkami.

Dryga kwestia do mało aktywna część "Na luzie". Proponuję wszystkie 6 działów tej części forum zastąpić jednym o nazwie "Off-topic" lub "Hyde Park". Osobne działy o polityce, filmach, muzyce czy grach na forum typowo tematycznym to przesadne rozbudowanie. Zwłaszcza, że ruch w nich jest symboliczny.

W sumie chodzi mi o to, aby uczynić forum bardziej przejrzystym.

Ranking HW wg "The Ring"

$
0
0
Magazyn "The Ring" opublikował ranking wagi ciężkiej "wyrzucając" z niego Witalija Kliczko z powodu zbyt długiej nieaktywności...

Mistrz - Władymir Kliczko

1. Aleksander Powietkin
2. David Haye
3. Kubrat Pulew
4. Tomasz Adamek
5. Bermane Stiverne
6. Tyson Fury
7. Robert Helenius
8. Chris Arreola
9. Odlanier Solis
10. Tony Thompson


Jak każdy ranking, ten również wzbudza mniejsze lub większe kontrowersje.
Jeśli chodzi o mnie to nie widzę w TOP 10 na dziś ani Heleniusa ani Thompsona nie wspominając już o Solisie....choć uważam, że jest to ranking sensowniejszy niż czołowych federacji...

Regulamin i zwycięzcy Wirtualnego Bukmachera

$
0
0
REGULAMIN WIRTUALNEGO BUKMACHERA

1.do dyspozycji mamy 1000 zł,obstawiać możemy absolutnie dowolną kwotę.
2.można obstawiać pojedyncze wydarzenie jak i kupn łączony.
-Pojedyncze wydarzenie obstawiamy podając nazwisko boksera który ma wygrać,np.Szpilka x 100,wtedy kurs mnożymy razy 100.
-kupon łączony polega na połączeniu kilku wydarzeń,np.Szpilka x Gołota x Łaszczyk x 100,wtedy kursy z tych trzech walk mnożymy przez siebie i dopiero przez 100,oczywiście wszystkie muszą wejść.
-Na niektóre walki będą dostępne też kursy na wygraną przed czasem lub na punkty.
-Jeśli obstawiamy wygraną Szpilki na punkty to wpisujemy Szpilka(PKT) x kwota.(wygrana Szpilki przed czasem nie daje wygranej)
-Jeśli obstawiamy Szpilkę przed czasem to wpisujemy Szpilka(KO) x kwota.(wygrana Szpilki na punkty nie daje wygranej)
-Jeśli obstawimy po prostu Szpilka to każde zwycięstwo daje nam wygraną.
-Jeśli obstawiamy remis to wpisujemy dowolnego zawodnika z walki z dopiskiem remis np. Szpilka(remis)
-Jeśli walka zakończy się przed czasem ale podliczane są punkty(Technical Decysion) to uznajemy to za werdykt punktowy.
Walki nie odbyte czy takie gdzie zmienił się rywal są ignorowane,czyli jeśli są na kuponie łączonym to jej nie biorę pod uwagę,ale kupon zostaje.
3.Każda runda składać się będzie z 12 kolejek.
-Aby być klasyfikowanym nie można opuścić więcej niż 3 kolejki.Reszta też będzie podliczona,ale nie klasyfikowana.
4.Proszę o podawanie typów w jednym poście,jeśli mamy zamiar puścić więcej niż jeden kupon to zaznaczamy to w następujący sposób:
Przykłady:
Kupon1 - Szpilka x 100
kupon2 - Szpilka(KO) x Gołota x Łaszczyk(PKT) x 100
Kupon3 - Szpilka(PKT) x Gołota(KO) x Łaszczyk x 120
5.Edytować posty można niemal do woli,warunek jest jeden,nie może się to odbyć później niż na 0,5 godziny przed rozpoczęciem najwcześniejszej Gali(bo czasem będą zakłady z kilku gal),czyli jak np. mamy galę z europy i ameryki w jeden weekend to możemy edytować posty do momentu rozpoczęcia się tej europejskiej.
-Posty edytowane później nie są brane pod uwagę w rozliczeniu.
-Kolejki w których gracz obstawił większą kwotę niż posiada też nie są brane pod uwagę.
6. Pierwszy werdykt sędziowski jest decydujący, ewentualne zmiany nie będą uwzględniane w zakładach

Zwycięzcy poszczególnych edycji

Pierwsza edycja-RoyJonesJr 635zł
Druga edycja-Martin-873zł

Wirtualny Bukmacher, III edycja.

$
0
0
Sezon III, 1 kolejka.

Do piątek 3:00
Badou Jack vs Marco Antonio= 1.83 - 1.9
Shawn Porter vs Julio Diaz= 1.5 - 2.62

Do sobota 21:00
Kid Galahad vs James Dickens= 1.5 - 2.5 REMIS 23

Do niedziela 2:00
Lucas Matthysse vs Danny Garcia= 1.4 - 3 REMIS 29
Floyd Mayweather vs Saul Alvarez= 1.4 - 3.1 REMIS 23

Zakłady specjalne

LUCAS MARTIN MATTHYSSE V DANNY GARCIA
#1
Przez KO/TKO/Dyskwalifikację 1.62 - 7
Decyzją/techniczną decyzją 5.5 - 5.5
#2
Czy walka potrwa cały dystans? Tak v Nie 2.75 - 1.4
#3
Wygrana przez:
Jednogłośną decyzję (UD) 9 - 10
Niejednogłośną decyzję (SD) 21 - 17
Większościową decyzję (MD) 41 - 34
#4
Walka zakończy się w rundach
1-6 2.75
7-12 2.62

FLOYD MAYWEATHER V SAUL ALVAREZ
#1
Przez KO/TKO/Dyskwalifikację 6.5 - 6
Decyzją/techniczną decyzją 1.53 - 7
#2
Czy walka potrwa cały dystans? Tak v Nie 1.29 - 3.5
#3
Wygrana przez:
Jednogłośną decyzję (UD) 1.73 - 15
Niejednogłośną decyzję (SD) 12 - 19
Większościową decyzję (MD) 21 - 34
#4
Walka zakończy się w rundach
1-6 7
7-12 5
#5*
W walce:
Nie będzie nokdaunów 1.5
Jeden z zawodników zaliczy deski 2.5
Obaj zawodnicy zaliczą deski 21
FLOYD MAYWEATHER - SAUL ALVAREZ zaliczy deski 5 - 4

Najlepsi bokserzy wagi junior półśredniej

$
0
0
Kategoria junior półśrednia uważana jest z przedsionek półśredniej, gdzie honoraria za walki mogą iść w miliony dolarów. Z tego powodu kto może, przenosi się wyżej. Mimo takiego osłabienia junior półśrednia nie jest wcale słabo obsadzona, a wręcz przeciwnie. W ścisłej czołówce boksuje kilku bardzo interesujących zawodników, a zadatki na wybitność posiada też paru bokserów zaplecza. Waga junior półśrednia jest zdominowana przez bokserów USA, ale sporo do powiedzenia mają także pięściarze z Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej.

KRÓL

Danny Garcia (USA)
Niepokonany bokser z Filadelfii najpierw ugruntował swą pozycję w czołówce, pokonując kilku solidnych średniaków, a następnie zwyciężając Erika Moralesa i Amira Khana zdobył pasy mistrzowskie WBC i WBA Super. Swój prymat umocnił wygraną nad Zabem Judah. Garcia boksuje na pograniczu boxera i swarmera. Jego wyjściowym stylem jest walka na dystans, ale z drugiej strony wywiera presję na rywalach i chętnie wykonuje krótkie akcje (zwykle 1-2 ciosy) w półdystansie. Nie ma ewidentnie słabych punktów. Jego pozycja jest mocno zagrożona przez Lucasa Martina Matthysse'a, z którym wkrótce przyjdzie mu się zmierzyć.

ŚCISŁA CZOŁÓWKA

Lucas Martin Matthysse (Argentyna)
Argentyńczyk posiada tylko dość wątpliwy tytuł mistrzowski interim WBC, ale przez wielu uważany jest za numer 1 w swojej kategorii. Jedyne dwie porażki ( z Zabem Judah i Devonem Alexandrem) były niezbyt sprawiedliwe, a pozostałych rywali Matthysse dosłownie zmiata z ringu. W ostatnim czasie uczynił to z takimi bokserami, jak Humberto Soto, Olusegun Ajose, Mike Dallas Jr i Lamont Peterson. Matthysse jest ofensywnym sluggerem o piorunującym ciosie, nienagannej odporności oraz poprawnej technice i niezłej szybkości.

Mike Alvarado (USA)
Alvarado jest doświadczonym bokserem, który zyskał sobie uznanie kibiców bojowością i wytrwałością, dzięki którym doprowadzał do zwycięskiego końca nawet te walki, które początkowo nie układały się po jego myśli. Poległ tylko raz, przez tko w starciu z Brandonem Riosem. W rewanżu, którego stawką był pas interim WBO pokonał jednak Riosa na punkty dzięki większej inteligencji ringowej i dobrze dobranej taktyce. Alvarado jest typowym swarmerem. Niedługo powalczy o pełnoprawny pas WBO z Rusłanem Prowodnikowem.

Brandon Rios (USA)
Rios jest ekstremalnym swarmerem tzn. nie uznaje innego sposobu boksowania, niż ciągły atak i presja na przeciwnika. Odznacza się przy tym wielką siłą fizyczną i żelazną kondycją, co pomaga mu zrekompensować poważne bokserskie mankamenty, jak fatalna praca nóg, ubogi repertuar ciosów i brak myślenia w ringu. Rios był mistrzem świata WBA w lekkiej, ale stracił ten pas na skutek nadwagi. Oprócz porażki w rewanżowej walce z Alvarado, ma w dorobku same zwycięstwa.

Habib Ałłachwerdijew (Rosja)
Ałłachwerdijew to przykład nagłego wybuchu talentu u boksera, który przez wiele lat zapowiadał się najwyżej na solidnego średniaka. Kilka kolejnych błyskotliwych zwycięstw przyniosło mu pasy mistrzowskie WBA i IBO oraz uznanie fachowców i kibiców. Ałłachwerdijew jest z pochodzenia Lezginem. Pod względem stylu jest na pograniczu boxera i swarmera. Walkę w dystansie przeplata z wejściami do półdystansu, gdzie zadaje długie serie niesamowicie szybkich uderzeń. Właśnie piekielna wręcz szybkość jest największą zaletą Ałlachwerdijewa. Słabszą stroną jego boksu jest dość dziurawa obrona.

SZEROKA CZOŁÓWKA

Lamont Peterson (USA)
Na skutek formalnych kruczków Peterson pozostał mistrzem IBF pomimo druzgocącej klęski z rąk Lucasa Martina Matthyssa. Jeżeli dodamy do tego, że pas IBF zdobył po mocno niesprawiedliwym zwycięstwie nad Amirem Khanem, a wcześniej stracił pas WBO już w pierwszej obronie na rzecz Timothy'ego Bradleya, to mistrzowska klasa Petersona stanie się bardzo wątpliwa. W bilansie ma poza tym same zwycięstwa, ale nad drugoplanowymi bokserami oraz remis z Victorem Ortizem. Peterson jest boxerem o dobrych warunkach fizycznych (długie ręce), niezłej technice i przeciętnej szybkości. Jego odporność na ciosy może budzić zastrzeżenia.

Amir Khan (Wielka Brytania)
Kilka lat temu zdawało się, że młody Brytyjczyk o pakistańskich korzeniach jest jednym z najwybitniejszych bokserów świata. Seria zwycięstw nad uznanymi sławami (Andrij Kotelnik, Paul Malignaggi, Marcos Rene Maidana, Zab Judah) przyniosła mu dwa pasy mistrzowskie IBF i WBA Super, a jedyna plama na honorze w postaci porażki przez ko z Breidisem Prescottem mogła być uważana za przypadkową wpadkę. Kolejne walki (zwłaszcza klęska przez tko z Dannym Garcią) wykazały jednak, że Khan jest bokserem słabym fizycznie i posiadającym szklaną szczękę, czego nie są w stanie w pełni zrównoważyć technika, szybkość i ruchliwość na wysokim poziomie.

Rusłan Prowodnikow (Rosja)
Podobnie jak Ałłachwerdijew, Prowodnikow także nie zapowiadał się na boksera światowej klasy, zwłaszcza, że w swojej najważniejszej walce przegrał z Mauricio Herrerą. Uznanie i sławę przyniósł mu dopiero pojedynek o pas WBO w półśredniej z Timothym Bradleyem. Przeznaczony do roli mięsa armatniego Rosjanin był bardzo bliski sprawienia ogromnej niespodzianki. Prowodnikow jest niewysokim krępym bokserem o potężnej sile ciosu. Pod względem stylu jest ofensywnym sluggerem.

Zab Judah (USA)
Długoręki Amerykanin to wielka postać z przeszłości tej kategorii i były mistrz świata 3 federacji. Jednak po serii porażek ( a zwłaszcza przez nokaut w 5 rundzie z rąk Amira Khana) Judah uważany był już z boksera schyłkowego. Dobra postawa (pomimo porażki) w pojedynku z Dannym Garcią sprawiła, że znowu zaczął się liczyć w czołówce. Judah jest mańkutem i najczęściej walczy jako defensywny boxer.

Wiktor Postoł (Ukraina)
Niezwyciężony bokser z Ukrainy nie miał dotąd okazji zaprezentowania się w walce o najwyższą stawkę, a najlepszymi z pokonanych przez niego przeciwników byli Henry Lundy i DeMarcus Corley. Taka szansa Postołowi się należy, bo jest bardzo interesującym zawodnikiem. Wprawdzie nie ma silnego ciosu, ale szybkości i techniki można mu pozazdrościć. Popisową akcją tego wysokiego (180 cm) boksera jest seria ciosów prostych kontrujących. Oczywiście Postoł preferuje walkę na dystans.

Humberto Soto (Meksyk)
Soto jest bardzo rutynowanym bokserem, który w przeszłości posiadał pasy mistrzowskie różnych federacji w piórkowej, super piórkowej i lekkiej. W junior półśredniej na razie zdobył pas WBC International Silver. Od 2008 poniósł tylko jedną porażkę z Lucasem Martinem Matthysse'em. Soto boksuje w sposób typowy dla latynoskiego boksu tzn. jako umiarkowany swarmer.

Dierry Jean (Kanada)
Pochodzący z Haiti Jean jest niepokonany i ma pięknie wyglądający bilans z 68% zwycięstw przed czasem. Trzeba jednak zaznaczyć, że do tej pory z przeciwnikami z 1 ligi nie walczył. Jean jest defensywnym sluggerem. Oprócz silnego ciosu jego mocną stroną jest też szybkość.

Karim Mayfield (USA)
Mayfield dość późno przeszedł na zawodowstwo i jak na ponad 30-letniego zawodnika ma niewiele stoczonych walk. Wygrał wszystkie, a jego największym sukcesem było jednogłośne pokonanie Mauricio Herrery w 2012. Mayfield jest niewysokim krępym sluggerem polującym na rozstrzygający cios. Ma dobrą pracę nóg.

Cesar Rene Cuenca (Argentyna)
Cuenca jest ewenementem na skale światową, bowiem jako bokser niepokonany w 45 walkach, tylko 2 z nich wygrał przed czasem. Świadczy to o wacie w pięściach, ale z drugiej strony również o bardzo dobrej technice. Cuenca jest mańkutem o bardzo dobrym balansie. Woli walczyć na dystans, ale pozwala sobie na ofensywne wejścia do półdystansu.

Mauricio Herrera (USA)
Herrera późno rozpoczął profesjonalną karierę, ale po krótkim okresie zwycięstw nad słabeuszami, stosunkowo szybko przeszedł do walk z czołówką. Pokonał Rusłana Prowodnikowa, Mike'a Dallasa Juniora i Kim Ji-Hoona, przegrał natomiast z Mike'iem Alvarado i Karimem Mayfieldem. Herrera jest bokserem silnym fizycznie i bardzo odpornym, natomiast nie imponuje dobrą techniką. Boksuje jako swarmer.

Joan Guzman (Dominikana)
Guzman to jeden z weteranów w czołówce wagi junior półśredniej. W przeszłości posiadał tytuły mistrzowskie w wagach: super koguciej, super piórkowej i lekkiej. Przez 15 lat był niezwyciężony, a pierwszą porażkę zanotował w walce z Habibem Ałłachwerijewem o pasy WBA i IBO w junior półśredniej w listopadzie 2012. Czarnoskóry bokser Dominkany reprezentuje typ ofensywnego sluggera. Bardzo dobrze porusza się na nogach, a rywali prowokuje często opuszczonymi rękoma.

Kaizer Mabuza (RPA)
Mabuza jest wysokim, silnym fizycznie bokserem boksującym zazwyczaj w stylu ofensywnego sluggera. Jego boks ma jednak dwa poważne mankamenty w postaci kiepskiej obrony i szklanej szczęki. To właśnie tym cechom Mabuza zawdzięcza sporą ilość porażek, w tym w najważniejszych dla siebie walkach. Na drodze do tytułu mistrza świata IBF stanął mu Zab Judah, a do pasa IBO – kolejno Chris van Heerden i Habib Ałłachwerdijew.

Anthony Peterson (USA)
Anthony Peterson jest młodszy o rok od swojego brata Lamonta. Jest od niego niższy, ale ma jeszcze dłuższe ręce (188 cm zasięgu). Ustępuje mu też techniką (duże luki w obronie) i ruchliwością, jest za to chyba silniejszy fizycznie. Preferuje walkę na dystans, boksując na pograniczu stylów boxera i defensywnego sluggera. Do tej pory przegrał jedynie z Brandonem Riosem.

Michele Di Rocco (Włochy)
Di Rocco jest sluggerem obdarzonym mocnym uderzeniem i dobrą pracą nóg. Na włoskich ringach stoczył mnóstwo walk, z których przegrał tylko jedną, w2007 przez tko z Giuseppe Laurim. Po 5 latach wziął srogi rewanż i pokonał Lauriego już w 1 rundzie. W 2013 Di Rocco zdobył pas EBU jednogłośnie pokonując przyzwoitej klasy Brytyjczyka Lenny'ego Dawsa.

Roberto Ortiz (Meksyk)
Ortiz jest niepokonany i posiada wspaniały bilans składający się z 29 zwycięstw (23 przed czasem) i 1 remisu. Jest typem ringowego zabijaki o słabej technice, ale potężnej sile i nieprzeciętnej bojowości. W 2011 zdobył pas WBC Silver po zwycięstwie nad Antonio Lozadą Juniorem i bronił go skutecznie 8 razy, przy czym większość rywali reprezentowała solidny średni poziom.

BOKSERZY PERSPEKTYWICZNI

Kim Min-Wook (Korea Południowa)
Najlepszy bokser Korei boksuje od 2010. Pierwszą walkę przegrał przed czasem,ale następnych11 wygrał (8 przed czasem). Jest posiadaczem pasa OPBF. Kim uwielbia ringowe wojny i boksuje w sposób niesłychanie widowiskowy. Spore braki w technice nadrabia siłą, szybkością i bojowością. Reprezentuje typ ofensywnego sluggera.

Emmanuel Taylor (USA)
Młodziutki czarnoskóry bokser ze stanu Maryland wyróżnia się pozytywnie spośród swych rówieśników (22 lata) zarówno dobrym wyszkoleniem technicznym, jak i siłą ciosu. Przegrał tylko raz, niejednogłośnie z Prenice'em Brewerem, zanotował natomiast kilka zwycięstw nad solidnymi rywalami. Taylor reprezentuje styl boxer.

Antonio Orozco (Meksyk)
Niewysoki, krępy i bardzo silny fizycznie Orozco jest na razie niepokonany. Idzie do przodu jak burza i większość swoich rywali zmiata z ringu potężnymi cepami.

Adrian Granados (Meksyk)
Granados to kolejny meksykański ringowy zabijaka. W odnoszeniu sukcesów bardzo pomagają mu niesłychanie długie ręce (zasięg 188 cm). W przeciwieństwie do starszego o 2 lata Orozco, Granados walczy z trudniejszymi przeciwnikami. Obok zwycięstw ma w bilansie 2 porażki i 2 remisy (z Lanardo Tynerem i Kermitem Cintronem)

Antonio Lozada Jr (Meksyk)
Lozada to zdecydowanie największy talent spośród meksykańskich prospektów. Jest szczupły i bardzo wysoki (na oko grubo ponad 180 cm wzrostu) na wagę junior półśrednią. Zaczął boksować w 2006 w wieku 16 lat. Odniósł 32 zwycięstwa, z czego 28 przed czasem. Poległ w 2011 w boju ze starszym o 4 lata Roberto Ortizem, ale po zaciętej walce, w której jego rywal też zaliczył deski. Lozada boksuje na pograniczu boxera i sluggera. Przy swoich warunkach fizycznych może zakończyć karierę w okolicach wagi półciężkiej.

Bieżąca aktualizacja rankingów oraz terminarz przeszłych i przyszłych walk dostępne na http://www.bokserzy.cba.pl

Za wszelką cenę

$
0
0
Za wszelką cenę - myślę, że wfilm warto obejrzeć. Wzruszająca opowieść o szukaniu sensu w życiu, o samotności, o walce, ale bardziej z przeciwnościami losu niż na ringu. Polecam Smile
Viewing all 2001 articles
Browse latest View live